kolmapäev, 25. aprill 2018

24.04.-25.04.

😄Tere taas!

Eile olime terve päev koolis. Meie Porto kolleeg Liliana ja Lilia näitasid meile kooli.
Kool on tasuline, turismikorraldaja eriala õpilased maksavad 100 euro kuus, kokad 120 euro. Samuti ostavad õpilased ise ka töövormi. Nagu ka meie koolis on olemas toetus neile, kelle finantsolukord on keeruline ja õpilane peab seda tõestama. Õpilaskodu puudub, õpilased kas sõidavad iga päeva kooli ja tagasi koju või kes on väga kaugelt üürivad korterit. Turismikorraldajatel on väga ilus vorm - must ülikond, valge särk/pluus ja sinine lips (oleks meil selline, täitsa eesti värvid).
Õpe toimub 15 kuu jooksul, kuid õppeprogramm on väga intensiivne, õpivad alates 8:00 kuni 17:00, 18:00 või isegi 19:00-ni.  Kooli esindajate sõnadel, kõik õpilased, kes lõpetavad kooli, leiavad endale töö ja astuvad sisse kooli ainult selle eesmärgiga - pärast kooli lõpetamist minna tööle.
Nägime kokkade õppelaboreid, kus nad valmistavad sööki restorani ja kooli kohviku jaoks. Sõime lõunasööki õpilaste ja töötajate kohvikus, pakuti taimset toitu tofuga, huvitav, kuid maitse üle võib vaielda või meie lihtsalt ei ole harjunud kohaliku toiduga.
Pärast ekskursiooni ja kogemuste vahetamist, kutsuti meid osalema tunnis "Dresskood ja Etikett", tund oli inglise keeles ja meie isegi osalesime töörühma arutelus, lahendasime ülesannet koos poistega Brasiiliast ja Venezuelast. Meeldis see, et terve tunni jooksul (neil on astronoomilised tunnid) oli õpetaja ja õpilaste vahel dialoog, kogu aeg keegi rääkis, küsis, vaidles. Ei märganud isegi, kuidas aeg lendas. Pärast läksime teise grupiga "Konfliktsed situatsioonid" tunnile. Õpetaja oli praktik, tuntud hotellide keti esindaja. Ja jällegi mitte mingit monoloogi, vaid arutelu, küsimused, vastused. Ja mitte mingit valesid vastuseid, kõik arvamused on teretulnud, kõikidel õpetajatel on oskus kuulata, naeratada.
Läksime koolist välja hilja, aga väga hea tujuga.

Täna Portugalis on riigipüha The Day of Freedom. Tänavad on rahvast täis, igal pool on muusika. Ilm oli täna ka erakordne, umbes 26-27 kraadi sooja. Kasutades seda võimalust, muidugi võtsime ette käigu ookeani poole, mis tasus end täiesti ära.
Homme jälle kooli, kohtume Josega, kes vastutab välissuhete eest. Ehk siis vaatame, mida toob meile homne päev.